کردان

ویلا میکس : نوشته ای کوتاه در وصف کردان

کردان ناحیه ای در فاصله 60 کیلومتری غرب تهران است  , از توابع شهر کوهسار در نزدیک شهر تهران و کرج و یکی از بهترین گزینه ها برای گذران تعطیلات آخر هفته در منطقه ای دنج و خوش آب هوا .

کردان کجاست

کردان تا قبل سال 1385 از توابع چندار بوده است و بعد از آن و با تبدیل شدن چندار به شهر کوهسار دستخوش تغییراتی در عناوین و اسامی شهری این منطقه شده است .

فاصله کردان با شهر کوهسار حدود 5 کیلومتر و با کرج 25 کیلومتر است .

کردان منطقه ای است با قدمت تاریخی بالا که به قرن پیش از ششم قمری بازمیگردد و از آثار باستانی آن میتوان به برج مقبره کردان اشاره کرد در فاصله یک کیلومتری کردان قرار دارد و به دوران سلجوقیان باز میگردد .

به لطف وجود رود کردان که از شمال شرق به سمت جنوب غرب روان است , زمین کردان بسیار سرسبز و حاصل خیز است , ناحیه ای دارای درختان بیشمار که میتوان به انبوه درختانی چون زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت و … در این منطقه اشاره نمود .

وجود کوهایی که از شرق به طالقان و از غرب به شمال کرج متصل است , کردان را به منطقه ای مناسب برای انجام ورزش های کوهنوردی بدل کرده است .  

کلام آخر اینکه : موقعیت جغرافیایی مناسب  , جاذبه های طبیعی و دسترسی سریع و آسان توسط اتوبان کرج تهران ,  سبب این شده  است که کردان و کوهسار در سال های اخیر به یکی از اصلی ترین مقاصد برای تعطیلات آخر هفته برای اهالی تهران و کرج تبدیل شود , از این رو قیمت زمین ها و باغ ها و ویلا ها در سالهای اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده  , و این موضوع امروزه کردان و کوهسار را به منطقه ای لوکس تبدیل کرده است .

گروه ویلا میکس با بیش از 20 سال سابقه ساخت و فروش ویلا در ناحیه کوهسار و کردان کرج –  آماده مشاوره در جهت خرید و فروش ویلا , زمین و همچنین همکاری و مشارکت در ساخت ویلا با شما عزیزان است .